اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی

فعال‌سازی واحدهای تولیدی مصالح ساختمانی با افزایش تولید مسکن

مهر

 رضا رحمانی در حاشیه افتتاحیه نوزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در این نمایشگاه توانمندی‌های کشور در حوزه صنعت ساختمان معرفی شده، گفت: با توجه به حضور شرکت‌های خارجی در نمایشگاه صنعت ساختمان، علاوه بر استفاده از ظرفیت‌های دو طرف ایرانی و خارجی، امکان مشارکت یا حضور سرمایه گذاران خارجی نیز فراهم می‌شود.
وی رونق بخش مسکن را یکی از نمادهای توسعه ملی دانست و افزود: فعال شدن بخش مسکن یکی از برنامه های اصلی دولت است و بخش مسکن به عنوان موتور محرک اقتصاد کشور عمل خواهد کرد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: یکی از اولویت‌های ما در صنایع ساختمان، فعال‌سازی واحدهای تولیدی غیرفعال است؛ ضمن اینکه اگر برنامه های در بخش مسکن اجرا شود، واحدهای تولیدی غیرفعال ما در بخش ساختمان فعال خواهند شد.
رحمانی با تاکید بر اینکه امسال بهبود فضای کسب و کار، یکی از اولویت‌های دولت است، یادآور شد: برای عملی کردن این برنامه، بعضی مجوزهای لازم برای راه اندازی واحدهای صنعتی را حذف کرده و بعضی دیگر را ادغام کرده ایم.
به گفته وی: امسال قرار است مدت زمان لازم برای صدور مجوز راه اندازی واحد صنعتی و تولیدی کاهش یابد؛ به همین منظور میانگین صدور مجوز برای صنایع کوچک و متوسط که تا پیش از این بالای ۱۰ روز بود به ۳ تا ۴ روز کاهش یافته است؛ ضمن اینکه با اقداماتی که در دست داریم این زمان را باز هم کاهش خواهیم داد.
رحمانی گفت: سیاست دولت این است که تعداد مجوزها برای راه اندازی کسب و کار کمتر شود.
وی تاکید کرد: همچنین قرار است صدور مجوزهای کسب و کار به صورت پنجره واحد، با استفاده از ابزارهای الکترونیک و تحت وب صادر شود که این امر، نیاز به درخواست حضوری متقاضیان را کاهش خواهد داد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن