اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی

همراه اول به سرمایه گذاران «پینکت» پیوست

«پینکت»، در زمینه خرید اقلام از میادین میوه و تره بار و فروشگاه های زنجیره ای فعالیت می کند. «پینکت» تا پنج سال آینده به یکی از بازیگران اصلی حوزه خرید آنلاین کالاهای تند مصرف تبدیل می شود.

هفت هزار استارت آپ به عنوان زیر مجموعه شتاب دهنده ها و کارخانه های نوآوری در ایران فعالیت می کند که همه گیری کرونا باعث شده شرکت های نوپا در حوزه تولید محتوا، آموزش، توزیع دیجیتال اقلام و تجارت الکترونیک به رشد قابل توجه در درآمد خود برسند. براساس گزارش مسئولان در معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری، استارت آپ های تجارت الکترونیک و بازار دیجیتال در این دوره به رشد ۳۰۰ درصدی رسیدند اما استارت آپ های حوزه گردشگری، بوم گردی، فروش بلیت قطار، هواپیما و اتوبوس با افت معنادار سفرهای مردم، زیان دیده اند.

تقویت احتمال ادامه  شرایط ناشی از همه گیری کرونا در کشور، به تمایل سرمایه گذاران داخلی در اکوسیستم استارت آپی هم رنگ و بوی دیگری داده است. از جمله اینکه علاقه به سرمایه گذاری در استارت آپ های فروش اقلام دیجیتال افزایش یافته و زمینه برای رقابت هرچه بیشتر بازیگران مختلف در این عرصه توسعه یافته است. پیش از همه گیری کرونا، تصور رقابت استارت آپ های دیگر با غول های اکوسیستم استارت آپی ایران مثل دیجی کالا و اسنپ در این زمینه سخت به نظر می رسید اما امروز، تمایل بیشتر مردم به خرید اینترنتی و البته عملکرد شرکت های بزرگ در این زمینه باعث شده نام استارت آپ های دیگر هم در این دوره مطرح شود.

«پینکت»  از جمله این استارت آپ هاست که در زمینه خرید اقلام از میادین میوه و تره بار و فروشگاه های زنجیره ای فعالیت می کند و این روزها خبر سرمایه گذاری «حرکت اول»، بازوی سرمایه گذاری اپراتور اول تلفن همراه کشور در آن منتشر شده است. همراه اول بودجه ای ۴۷۰ میلیارد تومانی برای سرمایه گذاری در سال ۹۹ در نظر گرفته و قرار است تا پایان فصل پاییز بر سه استارت آپ سرمایه گذاری کند. پیش از «پینکت»، «حرکت اول» خبر سرمایه گذاری بر استارت آپ همراه مکانیک را اعلام کرد.

مدیرعامل حرکت اول، از سرمایه گذاری تا ۵۰ میلیارد تومان روی استارت آپ های میانی و سرمایه گذاری تا ۱۰۰ میلیارد تومان روی استارت آپ های در حال رشد خبر داده است. همچنین به گفته عباسخانی کف سرمایه گذاری «حرکت اول» روی یک استارت آپ میانی ۲۰ میلیارد تومان است که برای آن بین ۱۶ تا ۲۵ درصد سهم در نظر گرفته می‌شود.

مدیرعامل «پینکت» در نشست مشترک با مدیر حرکت اول، از ۶ برابری میزان فروش«پینکت» از بهمن ماه سال گذشته تا مرداد خبر داده است. آبنیکی معتقد است استارتاپ «پینکت»  در سه  تا پنج سال آینده به یکی از بازیگران اصلی حوزه خرید آنلاین کالاهای تندمصرف از فروشگاه های زنجیره‌ای تبدیل می‌شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن