اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی

نرخ بیکاری اتحادیه اروپا در پایین‌ترین سطح تاریخ خود

ایسنا

 هر چند متوسط نرخ بیکاری در ۱۹ کشور عضو منطقه یورو تا پایان ماه ژانویه ۲۰۱۹ بدون تغییر نسبت به ماه قبل آن در سطح ۷.۸ درصد باقی مانده است اما نرخ بیکاری در بین ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا با رسیدن به ۶.۵ درصد به پایین‌ترین سطح تاریخ خود رسیده است. این رقم ۰.۱ درصد کمتر از رقم ثبت شده در ماه دسامبر و ۱.۲ درصد کمتر از رقم ثبت شده در مدت مشابه سال قبل است.
طبق برآورد صورت گرفته توسط مرکز آمار اتحادیه اروپا، ۱۶.۲۲۲ میلیون مرد و زن در سطح کشورهای عضو اتحادیه اروپا مشغول به کار بوده‌اند که از این تعداد ۱۲.۸۴۸ میلیون نفر در کشورهای عضو منطقه یورو مشغول به کار بوده‌اند. در مقایسه با دسامبر ۲۰۱۸، شمار بی‌کاران در اتحادیه اروپا به میزان ۵۶ هزار نفر و در منطقه یورو به میزان ۲۳ هزار نفر کاهش یافته است. در مقایسه با ژانویه سال ۲۰۱۸ نیز شمار بیکاران در اتحادیه اروپا ۱.۵۳۶ میلیون نفر و در منطقه یورو ۱.۲۳۳ میلیون نفر کاهش یافته است.
در بین کشورهای عضو، پایین‌ترین نرخ بیکاری متعلق به جمهوری چک با ۲.۱ درصد بوده است و پس از این کشور، آلمان با ۳.۲ درصد، مجارستان و هلند با ۳.۶ درصد و لهستان با ۳.۷ درصد قرار دارند. بیشترین نرخ بیکاری ثبت شده نیز متعلق به یونان با ۱۸.۵ درصد است و پس از این کشور، اسپانیا با ۱۴.۱ درصد، ایتالیا با ۱۰.۵ درصد و فرانسه با ۸.۸ درصد قرار دارند.
در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، نرخ بیکاری در تمامی کشورهای عضو منطقه یورو به جز دانمارک و مالت کاهشی بوده است. بیشترین کاهش نرخ بیکاری در قبرس (از ۱۰.۱ درصد به ۷.۴ درصد)، یونان (از ۲۱.۱ درصد به ۱۸.۵ درصد) و اسپانیا (از ۱۶.۴ درصد به ۱۴.۱ درصد) به ثبت رسیده است.
تا پایان ژانویه ۲۰۱۹، حدود ۳.۳۷۵ میلیون جوان ۱۸ تا ۲۵ ساله در اتحادیه اروپا بیکار بوده‌اند که از این بین، ۲.۳۸۳ میلیون نفر ساکن منطقه یورو بوده‌اند. نرخ بیکاری جوانان در اتحادیه اروپا ۴.۹ درصد و در منطقه یورو ۱۶.۵ درصد بوده است.
پایین‌ترین نرخ بیکاری جوانان متعلق به آلمان با ۶ درصد بوده است و پس از این کشور، جمهوری چک با ۶.۱ درصد و هلند با ۶.۵ درصد قرار دارند. از طرف دیگر بیشترین نرخ بیکاری متعلق به یونان با ۳۹.۱ درصد، ایتالیا با ۳۳ درصد و اسپانیا با ۳۲.۶ درصد بوده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن