اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی

بسترسازی برای احیای مناسبات اقتصادی ایران و استرالیا

در ملاقات سفیر استرالیا و رئیس اتاق بازرگانی تهران مطرح شد

سفیر استرالیا در تهران در ملاقات با رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران بر تقویت همکاری‌های اقتصادی میان دو کشور و دستیابی به راه‌های مشترک برای عبور از موانع تحریم، تاکید کرد. در این ملاقات که در اتاق بازرگانی تهران انجام شد، مسعود خوانساری نیز از آمادگی کمیسیون‌های تخصصی اتاق تهران برای هم‌فکری با متخصصان تجارت خارجی استرالیا و اشتراک‌گذاری توانمندی‌ و ظرفیت‌های همکاری اقتصادی میان دو کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، در آغاز این دیدار، سفیر استرالیا با اشاره به اینکه در حال حاضر فعالیت برخی از شرکت‌های استرالیایی در ایران ادامه دارد و بیان این نکته که روابط دو کشور در زمینه‌های معدن و صنایع معدنی و همچنین آموزش در سطوح عالی، پایدار است، از آمادگی این کشور برای باز کردن مناسبات بازرگانی در حوزه‌های فعالیتی جدید خبر داد.

لیندال ساکس با بیان اینکه به‌رغم تحریم‌ها، دفتر تجاری استرالیا در ایران باز است و به فعالیت خود ادامه می‌دهد، به توانمندی کارآفرینان ایرانی مقیم در استرالیا برای بهبود سطح مناسبات دو کشور اشاره کرد و یادآور شد که در حال حاضر جامعه بزرگی از بازرگانان و تجار ایرانی مقیم استرالیا از طریق دفاتر خود در کشورهای منطقه و حاشیه خلیج‌فارس، آماده برقراری مناسبات اقتصادی با بنگاه‌های ایرانی در داخل این کشور هستند.

رئیس اتاق تهران نیز در این دیدار، با تاکید بر اینکه سطح مناسبات اقتصادی ایران و استرالیا حتی در شرایط تحریم، قابل ارتقا است و دو طرف نیاز دارند تا مسیرهای تسهیل روابط را شناسایی و اجرایی کنند، تصریح کرد که اتاق تهران آماده است تا با شناسایی زمینه‌های همکاری بنگاه‌های دو کشور در بخش‌هایی که دارای ظرفیت بالفعل است و اشتراک این فرصت‌ها و راهکارهای رفع موانع پیش روی آن با سفارت استرالیا در تهران، گام‌های بلندی در مسیر بهبود مناسبات بردارد.

مسعود خوانساری در همین رابطه، به امکان گشایش‌های اقتصادی میان دو کشور در حوزه‌های آموزشی، کشاورزی، محیط‌زیست و صنایع معدنی اشاره و آمادگی اتاق تهران برای همکاری با سفارت استرالیا در ایران در راستای احیای مناسبات را اعلام کرد.

هم‌چنین حسام‌الدین حلاج، معاون بین‌الملل اتاق تهران نیز در این دیدار طی سخنانی، به آغاز همکاری‌های اتاق بازرگانی تهران با برخی موسسات آموزشی استرالیا در راستای توانمندسازی مدیران اشاره کرد و در همین رابطه، یادآور شد که به زودی یک تفاهم‌نامه همکاری میان موسسه آموزش و توسعه منابع انسانی اتاق تهران با موسسه Holmesglen استرالیا در زمینه ارایه دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت در حوزه‌های مختلف نظیر منابع انسانی، مدیریت و اقتصاد تدوین خواهد شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن