اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی

افت اونس و دلار طلا را کاهشی کرد

ایسنا

محمد کشتی آرای در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بازار ارز، طلا و سکه در هفته گذشته شرایط پر نوسانی را طی کرد که در مجموع قیمت اونس جهانی و دلار روند کاهشی داشت و عاملی شد تا نرخ طلا در بازار کاهش یابد.
این کارشناس بازار طلا و سکه بیان کرد: قیمت طلا در بازار جهانی نیز در طول هفته کار خود را با نرخ ۱۳۳۰ دلار آغاز کرد که در انتهای هفته به نرخ ۱,۲۹۰ دلار رسیده است و این در حالی است که اونس جهانی در حال حاضر ۱۲۹۳ دلار قیمت‌گذاری شده است. در کنار اونس جهانی روند نزولی دلار در بازار آزاد از قیمت طلا و سکه کاسته است.
وی با تاکید بر این‌که حباب سکه تمام با کاهش ۵۰ هزار تومانی روبه‌رو شده است، اظهار کرد: در روزهای پایانی سال میزان تقاضا همواره افزایش می‌یابد که این روند کاملاً منطقی بوده و در شرایط فعلی که از حباب طلا و سکه کاسته شده است میزان عرضه و تقاضا کاملاً متناسب ارزیابی می‌شود.
کشتی آرای در رابطه با قیمت طلا و سکه گفت: هر اونس جهانی ۱۲۹۳ دلار، سکه تمام طرح قدیم چهار میلیون و ۵۸۰ هزار تومان، سکه تمام طرح جدید چهار میلیون و ۶۹۰ هزار تومان، نیم سکه دو میلیون و ۵۸۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۶۵۰ هزار تومان، سکه گرمی ۸۴۵ هزار تومان، هر مثقال طلای ۱۷ عیار یک میلیون و ۸۶۵ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۴۳۰ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت‌گذاری شده است و این در حالی است که در هفته گذشته قیمت هر گرم طلای خام ۱۸ عیار به ۴۵۶ هزار تومان رسیده بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن