اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی

۵ میلیون و ۷۰۰ هزار واحد مسکونی فرسوده در کشور بازآفرینی می‌شود

وزارت راه و شهرسازی

 سید محمد پژمان در حاشیه سفر به استان چهارمحال و بختیاری، وسعت سکونتگاه‌های بافت فرسوده کشور را ۱۴۰ هزار هکتار برآورد کرد و گفت: تاکنون ۱۳ درصد آن بازآفرینی شده که بخش عمده آن در یک دهه گذشته بوده است.
وی میزان اعتبار مورد نیاز برای بازآفرینی بافت‌های فرسوده شهری را ۵۰۰ هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: برای این کار به مشارکت جدی سرمایه گذاران خصوصی و مالکان واحدهای فرسوده نیاز است.
معاون وزیر راه و شهرسازی از در دستور کار قرار گرفتن عملیات بازآفرینی ۱۰۰ هزار واحد مسکونی غیر مقاوم و فرسوده در سطح کشور طی سال جاری خبر داد و افزود: با تشکیل هیأت‌های بازآفرینی محلی، عملیات بازسازی امسال رونق خواهد گرفت.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران تعداد محله‌های دارای سکونتگاه‌های سست و غیر مقاوم و نیازمند بازآفرینی را ۲ هزار و۷۰۰ محله اعلام کرد و گفت: یکهزار و ۱۰۰ هکتار از بافت فرسوده شهری در ۱۸ شهر چهارمحال و بختیاری قرار دارد.
وی از تشکیل هیأت اجرایی بازآفرینی شهری در استان‌های کشور طی سال جاری خبر داد و تصریح کرد: نخستین هیأت اجرایی بازآفرینی کشور، متشکل از معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، شهردار مرکز استان و مدیرکل راه و شهرسازی استان چهارمحال و بختیاری است.
وی افزود: هدف از تشکیل هیئت‌های اجرایی بازآفرینی شهری استان‌ها، راهبری اجرای برنامه بازآفرینی محله‌های هدف، کاهش بوروکراسی اداری و تسریع در اجرای برنامه‌های بازآفرینی است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن