اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی

کمبودی در تولید مداد، پاک‌کن و خودکار نداریم

ایسنا

عباس فرزانیان در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با اخبار منتشر شده مبنی بر تأثیر رشد قیمت مواد پتروشیمی بر قیمت لوازم‌التحریر گفت: از ابتدای سال گذشته واحدهای تولیدی در زمینه تأمین مواد اولیه با مشکلاتی روبرو شدند که در چند ماه اخیر شیوه عرضه مواد مصرفی از سوی پتروشیمی‌ها تغییر کرده است، اما همچنان به واسطه شرایط اقتصادی واحدها و شیوه عرضه، دسترسی مستقیم به مواد تولیدی پتروشیمی‌ها سخت است.
رئیس اتحادیه فروشندگان نوشت‌افزار و لوازم مهندسی تصریح کرد: شرکت‌های پتروشیمی محصولات تولیدی خود را در حجم بالا عرضه می‌کنند که این موضوع با توان مالی و حجم تولیدات واحدهای تولیدی همخوانی ندارد، از این رو واحدهای تولیدی عموماً مواد اولیه خود را از بازار و افراد، به میزان محدود و با قیمت گران‌تری خریداری می‌کنند.
وی در رابطه با آغاز فرآیند آمادگی برای آغاز فصل مدارس، خاطرنشان کرد: برخی از اقلام مصرفی لوازم‌التحریر همچون مداد، پاک‌کن، خودکار و دفتر در کشور تولید می‌شود که با توجه به برنامه‌ریزی‌ها و ظرفیت واحدهای تولیدی، کشور با کمبودی در این اقلام روبرو نخواهد بود.
فرزانیان اظهار کرد: واحدهای تولیدی در زمینه تأمین مواد اولیه اندکی با مشکل روبرو هستند و با توجه به اتفاقات رخ‌داده در زمینه رشد قیمت کاغذ، ریسک تولید دفتر افزایش‌یافته و احتمال داده می‌شود در فصل مدارس و افزایش تقاضا برای دفتر، بازار با مشکل مواجه شود.
رئیس اتحادیه فروشندگان نوشت‌افزار و لوازم مهندسی گفت: قیمت لوازم‌التحریر در یک سال گذشته به‌طور میانگین رشد سه برابری را تجربه کرده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن