کمپین نفس

پیشنهادهای مالیاتی و گمرکی وزارت اقتصاد برای مقابله با کرونا

وزارت اقتصاد و اموردارایی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که برای مواجهه با تاثیرات احتمالی شیوع کرونا بر اقتصاد کشور، پیشنهادهایی در سه محور مالیاتی، گمرکی و بازار سرمایه و بورس تهیه شده و هم اکنون در دستور کار مراجع تصمیم‌گیری است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از وزارت امور اقتصاد و دارایی، تصمیمات برای کمک به تشکل‌ها، فعالان اقتصادی، بهبود محیط کسب و کار و جلوگیری از اختلال تامین معاش مردم بوده است و برای تصمیم‌گیری در دستور کار مراجع تصمیم‌گیری قرار دارد.

براساس این گزارش، پیشنهادات وزارت اقتصاد در حوزه مالیات شامل مواردی در زمینه تسهیل امور مالیاتی تشکل‌ها و فعالان اقتصادی، قوانین مالیات‌های مستقیم، مالیات بر ارزش افزوده و همچنین قانون موسوم به تجمیع عوارض است.
همچنین در بخش گمرکی نیز مواردی در رابطه با تسهیل امور گمرکی مربوط به اقلام مورد نیاز برای پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا و آثار اقتصادی آن مطرح شده است.
بر اساس این گزارش، موضوعاتی در رابطه با تسهیل امور تشکل‌ها و فعالان اقتصادی در بازار سرمایه و بورس نیز از جمله دیگر پیشنهادات وزارت اقتصاد برای مواجهه با شیوع ویروس کرونا و در راستای  مساعدت به تشکل ها و فعالان اقتصادی، بهبود محیط کسب و کار و جلوگیری از اختلال در تأمین معاش مردم بوده است.

مجموع ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور تا ظهر چهارشنبه به دو هزار و ۹۲۲ نفر و فوت ناشی از کرونا نیز به ۹۲ نفر رسیده است. همچنین ۵۵۲ نفر در مجموع بهبود یافته‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن