اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی

واسطه‌گری به جان تولید افتاده است

رئیس اتاق بازرگانی ایران:

به نقل از اتاق بازرگانی ایران، غلامحسین شافعی در مراسم تودیع و معارفه رئیس و اعضای هیئت‌رئیسه اتاق کرج ضمن اشاره به ظرفیت‌های اقتصادی استان البرز، تنوع فرصت‌های اقتصادی و همچنین موقعیت جغرافیایی این استان را بی‌نظیر دانست و اظهار داشت: انتظار می‌رود با رفع موانع کسب و کار، جهش اقتصادی بزرگی در البرز رخ دهد.

وی در این مراسم که صبح روز سه‌شنبه سوم تیر ۱۳۹۹ در سالن همایش‌های اتاق کرج برگزار شد، افزود: هیئت‌رئیسه اتاق کرج، جوان‌ترین ترکیب را در بین اتاق سراسر کشور دارد و انتظار می‌رود اتاق کرج با تکیه به دستاوردهای ده ‌ساله اخیر خود و با خلاقیت تیم مدیریتی جدید، نقش‌آفرینی بیشتری در فضای اقتصاد کشور داشته باشد تا از ظرفیت‌های اقتصادی استان در سطح محلی و ملی و حتی بین‌المللی، بهتر استفاده شود.

رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: اتاق در قانون به عنوان مشاور قوای سه گانه شناخته شده است. امید است که با مشاوره منصفانه و مشفقانه اتاق ها، مقبولیت اتاق در نهادهای حاکمیتی برای مشورت‌دهی را افزایش دهیم. همچنین با توجه به اینکه اکثر مسئولان در طرح مشکلات با بخش خصوصی هم‌صدا هستند، اتاق‌ها با ارائه راه حل برای مشکلات، می‌توانند نقش بهتری در تحولات اقتصادی ایفا کنند.

شافعی اظهار امیدواری کرد که فعالان اقتصادی کشور متناسب با سهمی که در ایجاد اشتغال و پرداخت مالیات دارند، در تصمیم‌گیری‌های اقتصادی نیز نقش داشته باشند.

وی تقویت شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی را یکی از راه‌های مهم توسعه اقتصادی استان‌ها دانست.

رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: رهبر فرزانه انقلاب هفت سال است که در پیام نوروزی خود بر تقویت تولید تاکید می‌کند. لازمه اجرای فرمایشات ایشان  آن است که تولید، جذاب‌تر از سایر فعالیت‌های اقتصادی باشد. متاسفانه در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶، از نظر نرخ تشکیل سرمایه در ماشین‌آلات، شاهد ۷ درصد تنزل بودیم. رشد واسطه‌گری، دلالی و سفته‌بازی، نفس تولید را گرفته است.

شافعی در پایان خاطرنشان کرد: تمرکز قدرت در کشور باید بشکند و به استاندارها و روسای سازمان‌های اداری استانی، اختیار بیشتری داده شود؛ چون آن‌ها مسائل اقتصادی را بسیار بهتر از مدیران مرکزنشین درک می‌کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن