اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی

نفت به بالاترین قیمت سال ۲۰۱۹ رسید

فارس

قیمت نفت در معاملات روز جمعه، آخرین روز کاری بازارهای جهانی بر اثر تقویت امیدواری به به توافق رسیدن آمریکا و چین در مذاکرات تجاری، به بالاترین رقم از نیمه ماه نوامبر رسید و دومین هفته افزایشی متوالی را ثبت کرد هرچند رکورد جدید عرضه نفت آمریکا مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شد.
هر بشکه نفت برنت با ۵ سنت افزایش ۶۷.۱۲ دلار فروخته شد. نفت برنت طی هفته گذشته ۱.۲ درصد افزایش ارزش را ثبت کرد.
هر بشکه نفت خام آمریکا با ۳۰ سنت افزایش ۵۷.۲۶ دلار معامله شد. قیمت این نوع نفت تا ۵۷.۸۱ دلار در هر بشکه هم بالا رفته بود. نفت خام امریکا افزایش ۳ درصدی را طی هفته گذشته ثبت کرده بود.
مذاکره‌کنندگان ارشد آمریکایی و چینی روز جمعه با هم ملاقات کردند تا یک هفته مذاکرات را جمع‌بندی کنند.
اندی لیپو، رئیس اتحادیه لیپو اویل در هیوستون، گفت: « به علت پیش‌بینی اینکه آمریکا و چین به توافق تجاری خواهند رسید، قیمت نفت به همراه ارزش بازارهای بورس افزایش یافتند.»
«بعلاوه، ما شاهد کم شدن عرضه نفت در جهان در نتیجه کاهش تولید اوپکی‌ها و غیراوپکی‌ها هستیم.»
در عین حال، اداره اطلاعات انرژی آمریکا پنج‌شنبه اعلام کرد تولید نفت خام آمریکا در هفته گذشته به رکورد ۱۲ میلیون بشکه در روز رسید چنانکه ذخایر نفت این کشور برای پنجمین هفته متوالی افزایش یافت و به بالاترین رقم از اکتبر ۲۰۱۷ رسید و میزان صادرات به بالاترین رقم در تاریخ این کشور رسید.
بانک سیتی آمریکا به دنبال انتشار گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد: «ما پیش‌بینی می‌کنیم که تولید نفت آمریکا تا پایان سال به ۱۳ میلیون بشکه در روز و در سال ۲۰۱۹ به طور متوسط به ۱۲.۵ میلیون بشکه در روز برسد.»
با این حال، شرکت خدمات نفتی بیکر هیوز اعلام کرد شرکت‌های انرژی آمریکایی تعداد دکل‌های فعال نفتی خود را در هفته گذشته پس از سه هفته افزایش، کاهش دادند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن