اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی

قیمت نفت کاهش یافت

فارس

 به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، پس از بروز نشانه‌های بیشتری از اینکه رشد اقتصادی جهان با تنش‌های تجاری آمریکا و چین ضربه دیده است، قیمت نفت برای دومین روز در معاملات امروز کاهش یافت هرچند کاهش قیمت در میانه تنش‌ها بر سر حادثه نفتکش در غرب آسیا محدود بوده است.
هر بشکه نفت برنت با ۳۱ سنت کاهش ۶۰.۶۳ دلار فروخته شد. این نوع نفت در جلسه گذشته به علت نگرانی در مورد کند شدن رشد جهانی ۱.۷ درصد کاهش یافت.

هر بشکه نفت خام آمریکا با ۲۲ سنت کاهش ۵۱.۷۱ دلار معامله شد. نفت خام آمریکا روز گذشته ۱.۱ درصد از ارزش خود را از دست داد.
فدرال رزرو نیویورک دیروز اعلام کرد اندازه‌گیری این بانک از رشد فعالیت‌های تجاری در ایالت نیویورک این ماه رکورد کاهشی ثبت کرده است که کمترین سطح در ۲ سال و نیم اخیر به شمار می‌رود که نشان دهنده افت فعالیت‌های تجاری در این منطقه از آمریکاست.
احساس حاکم بر فعالیت‌های تجاری در آمریکا به علت تشدید تنش‌های تجاری میان آمریکا و چین و عدم وجود هیچ نشانه‌ای از بهتر شدن بازار کار در این کشور تضعیف شده است.
قیمت نفت از بالاترین رقم سال ۲۰۱۹ که در ماه آوریل رقم خورد، حدود ۲۰ درصد کاهش یافته که تاحدی ناشی از نگرانی‌ها در مورد جنگ تجاری میان آمریکا و چین و آمارهای اقتصادی ناامیدکننده است.
ترامپ گفته که با رئیس‌جمهور چین در نشست جی۲۰ دیدار خواهد کرد اما چین این دیدار را تایید نکرده است.
وزارت انرژی آمریکا اعلام کرد تولید نفت شیل در ماه جولای رکوردی ثبت خواهد کرد، که این مورد نیز از دیگر عوامل تاثیرگذار در فشار به قیمت نفت به شمار می‌رود.
به گفته تحلیلگران، اما تنش‌ها در غرب آسیا احتمالا همچنان قیمت‌ها را تقویت خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن