اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی

صنعت خودروی انگلیس خواستار کمک دولتی شد

فارس

صنعت خودروی انگلیس از دولت این کشور خواست تا اقدامات اضافی نظیر کاهش مالیات بر فروش برای تقویت این بخش اعلام کند زیرا یک سوم کارگران بخش خودرو همچنان در مرخصی به سر می‌برند.
کارخانه‌ها در ماه مارس به علت شیوع کرونا تعطیل شد و برخی هنوز تعطیل است و بسیاری با تولید بسیار پایین کار می‌کنند و سبب شده است تا سطح تولید صنعت به کمترین میزان در چند دهه گذشته رسیده است.
انجمن تولید کنندگان و تاجران موتور (SMMT) ‌این صنعت اعلام کرد انتظار می‌رود تولید خودرو و ون در سال جاری به یک سوم کاهش یابد و به ۹۲۰ هزار دستگاه برسد و از این رو از هر ۶ فرصت شغلی، یکی در معرض خطر قرار دارد.
دولت انگلیس سیاست‌هایی را در پیش گرفته است تا از اقتصاد این کشور حمایت کند از جمله طرح مرخصی دادن که ۸۰ درصد حقوق (تا۲۵۰۰ پوند برابر با ۳۱۲۰ دلار) پرداخت می‌شود.
مایک هاوس، مدیر ارشد اجرایی SMMTگفت: «مداخله دولت بی سابقه بوده است.»
وی با درخواست اقداماتی برای تقویت اعتماد مصرفی و دسترسی بی وقفه به بودجه اضطراری گفت: «اما این کار تاکنون صورت نگرفته است؛ فقط همانطور که در کشورهای دیگر دیده‌ایم، ما نیازمند یک بسته حمایتی برای آغاز مجدد هستیم تا تقاضا، حجم و رشد را بسازیم.»
بخش خودروسازی، بزرگ‌ترین صادرکننده کالای انگلیس همچنین نگران شرایط تجاری اتحادیه اروپا پس از دوره انتقال برگزیت در پایان سال ۲۰۲۰ است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن