اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی

شاخص بورس از ۲۲۴ هزار واحد گذشت

ایسنا

این روزها قیمت سهم‌ها در بورس تهران با روند فزاینده‌ای رو به افزایش است. این رشد فزاینده قیمت‌ها سبب شده شاخص‌های بازار سهام لحظه به لحظه رکوردی جدید را ثبت کند و به رقم‌های نجومی برسد.

از ابتدای سال ۱۳۹۸ شاخص کل روند افزایشی داشته و توانسته رکورد ۱۹۵ هزار واحدی سال گذشته را بشکند و از تراز ۲۰۰ هزار واحدی هم بالاتر رود به طوری که شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس با ۴۴۸۰ واحد رشد تا رقم ۲۲۴ هزار و ۵۸۹ واحدی بالا رفت. همچنین شاخص کل هم وزن با ۱۲۴۶ واحد افزایش تا رقم ۴۵ هزار و ۸۸۷ واحدی پیش رفت.
شاخص آزاد شناور نیز با ۵۴۷۱ واحد افزایش تراز ۲۵۳ هزار و ۵۲۶ را تجربه کرد و شاخص بازار اول و دوم هر کدام به ترتیب ۳۵۰۱ و ۷۹۸۶ واحد رشد کرده‌اند.
امروز نمادهایی در گروه فلزی، مخابرات و بانکی بیشترین تأثیر را روی نوسانات شاخص‌های بازار داشتند؛ به طوری که فولاد مبارکه اصفهان به تنهایی ۳۲۴ واحد شاخص‌های بازار را افزایش داد و پس از آن فولاد خوزستان گروه مدیریت سرمایه گذاری امید، سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین و مخابرات ایران در روند افزایشی شاخص‌های بازار روند بسزایی داشتند.
همچنین نمادهای بانکی همچون بانک ملت و بانک تجارت و نمادهای خودرویی همچون ایران خودرو، سایپا در رشد شاخص‌ها تأثیرگذار بوده‌اند.
در عین حال گسترش نفت و گاز پارسیان، سیمان تهران و پتروشیمی شیراز و همچنین پالایش نفت تهران تأثیر کاهنده روی شاخص‌های بازار داشتند.
امروز بانکی‌ها با رشد یک دست قیمت سهم‌ها مواجه شدند و هر کدام عمدتاً نزدیک به پنج درصد افزایش قیمت را تجربه کرده‌اند. در بسیاری از سهم‌های این گروه صف خرید پایدار تشکیل شد.
همچنین در گروه خودرو و ساخت قطعات نیز اکثر سهم‌ها با رشد نزدیک به پنج درصد روبرو شدند و کفه خرید به شدت از کفه فروش پیشی گرفت. در گروه مخابرات نیز تنها سهم باز این گروه توانست تأثیر بسزایی روی شاخص‌های بازار بگذارد و شاهد صف خرید پایدار بود. در گروه‌های دیگر نیز این روند افزایش قیمت‌ها و صف‌های خرید کاملاً مشهود بود و کمتر سهمی بود که امروز کاهش قیمت را مشاهده کند.
امروز باز هم قندی‌ها هم جهت با جریان بازار پیش رفتند و هر کدام نزدیک به پنج درصد رشد قیمت را تجربه کردند. افزایش تقاضا و صف‌های خرید در این گروه نیز کاملاً مشهود بود.
همین طور در گروه محصولات شیمیایی قیمت سهم‌ها با رشد مواجه بود و سهام داران روی اکثر گروه‌ها شاهد رشد قیمت بودند.
ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم ۱۶۰۲ میلیارد تومانی رسید و حجم معاملات عدد ۶.۴ سهم و اوراق مالی را تجربه کرد. تعداد معاملات این بازار از رقم ۳۶۰ هزار و ۲۶۶ گذشت.
آیفکس نیز با رشد تقریباً ۲۲ واحدی روبرو شد و رقم ۲۶۶۵ را تجربه کرد. ارزش معاملات فرابورس ایران تا رقم ۸۳۰ میلیارد تومان بالا رفت و حجم معاملات عدد ۲.۲ میلیارد سهم و اوراق مالی را تجربه کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن