کمپین نفس

دنیای اقتصاد : دعوت برای پیوستن به «پویش نفس»

دنیای اقتصاد : پویش فعالان اقتصادی بخش خصوصی برای عبور از بحران کرونا با عنوان «پویش نفس» آغاز به‌کار کرد. این پویش که با حمایت و همراهی اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور و تشکل‌های بخش خصوصی آغاز به‌کار کرده، تلاش دارد برای هماهنگی فعالیت‌های بخش خصوصی در مقابله با همه‌گیری‌ ویروس کووید-۱۹ اقدام کند. طبق بیانیه منتشر شده از سوی پویش نفس، کارگروه‌های هفت‌گانه این پویش به‌صورت مجازی فعالیت خود را آغاز کرده‌اند و طی روزهای آینده گزارش تصمیم‌های آنها منتشر خواهد شد.

پویش نفس از همه فعالان اقتصادی کشور اعم از بنگاه‌های کوچک و بزرگ بخش خصوصی و تشکل‌ها دعوت کرده به این پویش بپیوندند. در متن بیانیه فعالان بخش خصوصی در مورد آغاز به‌کار پویش نفس چنین آمده است که «روزهای سختی است، برای همه ما ایرانیان؛ برای تک‌تک مردم ایران، برای فعالان اقتصادی، برای کسب و کارهای خرد و برای کل اقتصاد کشور. روزهایی که نفس هموطنان‌مان در جای‌جای کشور به‌شماره افتاده است. روزهایی که بنگاه‌های اقتصادی‌مان در بهت و سردرگمی غیرمنتظره‌ای به‌سر می‌برند و نه‌تنها نگران بقایشان هستند، بلکه نمی‌دانند که چگونه از با‌ارزش‌ترین دارایی‌های خود یعنی نیروی انسانی خود مراقبت کنند. ترس و نگرانی در گوشه و کنار شهرهای ما خانه گزیده است و کشور با بسته شدن مرزهایش در قرنطینه قرار گرفته است.

ما فعالان اقتصادی بخش خصوصی کشور با آگاهی از مسوولیت‌های اجتماعی و میهنی‌مان و باور به آنکه افزایش عمق و طول زمان این همه‌گیری آسیب‌های جدی به اقتصاد کشور و به کسب و کار همه فعالان اقتصادی خواهد زد؛ تلاشی را آغاز کرده‌ایم تا نقش خودمان را در مقابله با بحران ویروس کووید-۱۹ بازی کنیم؛ تلاشی برای کاستن از دردها و رنج‌ها.  نفس، پویش فعالان اقتصادی دغدغه‌مند بخش خصوصی برای عبور از بحران است که با حمایت و همراهی اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور و صدها تشکل بخش خصوصی آغاز به‌کار کرده است. این پویش اهداف زیر را به‌صورت هدفمند و منسجم دنبال می‌کند.

۱- هم‌اندیشی در انواع فعالیت‌هایی که بخش خصوصی می‌تواند در مقابله با همه‌گیری ویروس کووید-۱۹ انجام دهد،

۲- تدوین و انتشار دستورالعمل‌های لازم برای بنگاه‌های اقتصادی در مبارزه با بیماری،

۳- ساماندهی تشکل‌های بخش خصوصی در مقابله با بیماری و بسیج اعضای خود در این زمینه،

۴- گردآوری کمک‌های مالی برای تامین کمبود لوازم و تجهیزات کلیدی در مقابله با بیماری و تهیه اقلام مربوطه،

۵- احصای مشکلات بخش خصوصی، ناشی از این شرایط جدید در کشور و تلاش برای حل آنها با کمک اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کشور،

۶- تلاش و همکاری برای باز نگه داشته شدن مرزها بر تجارت خارجی کشور و کمک به استقرار تمهیدات بهداشتی و پروتکل‌های قرنطینه در مبادی صادراتی،

۷-طراحی و اجرای ابتکارات عملیاتی و نوآوری‌های راهبردی در مواجهه با بحران.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن