اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی

بیشتر پروانه‌های صادره برای ساخت واحدهای مسکونی بالای ۱۴۰ متر است

فارس

 نادر قاسمی عضو هیات‌مدیره بانک مسکن گفت: در حال حاضر بیشتر پروانه‌های صادره برای ساخت واحدهای ۱۴۰ متر مربع و بیشتر است در حالی که غالب متقاضیان مسکن از اقشار میان درآمدی هستند که در همین راستا بانک مسکن در سال جاری سه رویکرد را در سیاست‌های اعتباری خود لحاظ کرد.
وی ادامه داد:نخست تشویق سازندگان به ساخت واحدهای با مساحت متوسط با استفاده از فناوری‌های نوین و کاهش مصرف انرژی، رویکرد دوم افزایش سقف تسهیلات برای سازندگان و رویکرد سوم خروج سازندگان سنتی ساز از چرخه حمایت‌های مالی بانک مسکن است.
وی با تشریح سیاست های جدید اعتباری بانک مسکن گفت: سیاست‌های مالی و حمایتی بانک مسکن متمرکز بر بخش عرضه مسکن و مبتنی بر سه رویکرد است.
قاسمی اعلام کرد: سیاست‌های اعتباری سال جاری بانک مسکن بر مبنای عرضه و تقاضا با رویکرد تقویت عرضه ساختمان بنا شده است و برای اینکه طرف عرضه را تشویق کنیم سمت‌و‌سوی سیاست‌های اعتباری را به گونه‌ای تعریف کرده‌ایم که سقف تسهیلات ساخت برای متقاضیان افزایش یابد.
وی با بیان اینکه بانک مسکن برای سازندگان با فناوری‌های نوین مشوق‌های ویژه در نظر گرفته است، ادامه داد: بنابراین سازندگانی که در چارچوب سیاست‌های بانک و با رعایت الگوی مصرف مورد نیاز اقشار میان درآمدی به عرصه ساخت ورود کنند قطعا مورد حمایت تامین مالی بانک قرار خواهند گرفت.
عضو هیأت‌مدیره بانک مسکن گفت: این موضوعات در حوزه تولیدات و تقویت عرضه مسکن با جدیت در دستور کار بانک مسکن قرار دارد.
 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن