اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی

برند آسیایی در اروپا اول شد

ایسنا

افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاک، موجب شده است شرکت های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.
بر اساس نموداری که در گزارش موسسه تحقیقاتی و آماری jato آمده است، می‌توان دریافت که برندهایی نظیر نیسان ژاپن، رنو فرانسه، تسلای آمریکا، فولکس واگن و بی.ام.و آلمان، اسمارت، هیوندای و کیا کره جنوبی، جگووار و اوپل موفق شده‌اند در سال ۲۰۱۸ میلادی بیشترین خودروی برقی و الکتریکی را در بازار کشورهای اروپایی عرضه کرده و به فروش برسانند.

طبق این نمودار، فروش خودروهای نیسان در سال گذشته با ۱۲۲ درصد رشد و افزایش مواجه شده است که با فروش ۳۹ هزار و ۹۵۷ دستگاه در اروپا، در صدر موفق‌ترین و برترین برند شرکت خودروسازی و عرضه کننده خودروهای برقی و الکتریکی قرار گرفته و توانسته از سایر برندهای برتر و بین المللی جهان سبقت بگیرد و رتبه نخست را به خود اختصاص دهد.
یکی از موفق‌ترین خودروهای برقی ارائه شده از سوی نیسان موتورز ژاپن، خودروی برقی نیسان لیف است که طبق گزارش‌های پیشین در سال گذشته، نیسان لیف توانست با به فروش رساندن ۳۰۰ هزار دستگاه خودروی تمام برقی در جهان، رتبه نخست پرفروش‌ترین خودروی تمام الکتریکی در جهان را به خود اختصاص دهد و از رقبای خود سبقت بگیرد. بر اساس این آمار، بیشترین میزان فروش نیسان لیف در کشور ایالات متحده آمریکا به ثبت رسیده است، به گونه‌ای که تعداد ۱۱۴ هزار و ۸۲۷ دستگاه آن در ایالات متحده آمریکا، حدود ۹۰ هزار دستگاه در ژاپن و بالغ بر ۹۵ هزار دستگاه از این خودرو نیز در سایر نقاط جهان ( بویژه در اروپا ) به فروش رسیده است.
شرکت خودروسازی نیسان ژاپن در ماه اکتبر سال ۲۰۱۷ میلادی از نسل جدید این خودروی تمام برقی رونمایی کرد که قرار است فروش و عرضه آن در ایالات متحده آمریکا و کشورهای اروپایی از ماههای ژانویه و فوریه سال جاری میلادی ۲۰۱۸ آغاز شود.
بعد از نیسان، خودروهای برقی برند فرانسوی رنو توانسته‌اند با فروش ۳۸ هزار و ۱۶۷ دستگاه در بازارهای اروپایی و ثبت رشد ۲۵ درصدی، در مقام دوم این فهرست رده بندی جای بگیرند و بعد از نیسان ژاپنی، نخستین برند اروپایی باشند که فروش موفقیت آمیز و بالایی را در کشورهای این قاره سبز به خود اختصاص داده است. طبق آخرین آمارهای منتشر شده، خودروی برقی رنو زوئی (Renault Zoe) در ژوئن ۲۰۱۹ توانست با فروش یک هزار و ۸۴۵ دستگاه در بازار فرانسه رتبه نخست پرفروش ترین برند خودروی برقی را در این کشور به خود اختصاص دهد.
خودروهای برقی تسلا نیز که در جهان شهرت و آوازه زیادی داشته و تاکنون توانسته‌اند نظر و توجه خیل عظیمی از مشتریان بازار خودرو را به خود اختصاص دهند، موفق شده است با فروش ۲۹ هزار و ۱۰ دستگاه ، در مقام سوم پرفروش ترین برندهای تولید و عرضه کننده خودروهای برقی در اروپا بایستد.از محبوب ترین و پرفروش ترین مدل های تسلا می توان به تسلا مدل ۳ و ایکس اشاره کرد.  
فولکس واگن نیز که سالهاست لقب پرفروش‌ترین برند اروپایی را از آن خود کرده و بیشترین سهم را از بازار فروش خودرو در قاره سبز دارد، با فروش ۲۳ هزار و ۷۳۸ دستگاه خودروی برقی در مقام چهارم این جدول رده‌بندی جای گرفته است. همچنین این خودروساز بزرگ یک رشد ۵۳ درصدی را نسبت به سال گذشته برای خود به ثبت رسانده است.
بی.ام.و نیز به عنوان یکی دیگر از خودروسازان برتر آلمانی که در بازارهای جهانی طرفداران فراوانی دارد، با یک رشد ۲۵ درصدی ، ۱۸ هزار و ۱۸ دستگاه خودروی برقی  در اروپا عرضه کرده و فروخته است.
فروش سایر برندهای عرضه کننده خودروهای برقی در قاره سبز نظیر اسمارت، هیوندای، کیا، جگووار و اوپل نیز به ترتیب ۱۳ هزار و ۱۷۸، ۱۲ هزار و ۲۷۴، هفت هزار و ۲۶، شش هزار و ۲۹۴ و دو هزار و ۳۸۱ دستگاه بوده است که آنها را در رتبه های ششم تا دهم این فهرست جای داده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن