اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی

گسترش تجارت تهاتری بین ایران و عراق

منبع: ایرنا

به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «علا احمد الجبوری» افزود: از دو سال گذشته در حوزه گندم و جو در حال خودکفایی هستیم و این زمینه‌ها برای تعمیق روابط تجاری می‌تواند مثمرثمر باشند.

وی با تاکید بر ضرورت برگزاری نمایشگاه‌های مختلف برای ارائه محصولات به صورت مستقیم و بدون واسطه با همکاری شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران، گفت: تراز تجاری دو کشور بالاست که زمینه مساعدی برای تامین منافع دو کشور به شمار می رود.
الجبوری خاطر نشان‌کرد: عراق پس از چین، کشور دوم در تجارت با ایران است.
وزیر تجارت عراق با اشاره به شیوع ویروس کووید ۱۹ و تاثیر آن بر کسب‌وکارها و اقتصاد جهانی، تاکیدکرد: برای ارتقای مبادلات، همکاری‌های منطقه‌ای ضرورت دارد و توسعه روابط تجاری در آینده مد نظر است.
برگزاری دوره چهارم کمیسیون مشترک دو کشور با حضور موثر بخش خصوصی
الجبوری با اشاره به برگزاری دوره چهارم کمیسیون مشترک دو کشور با حضور موثر بخش خصوصی در کنار دولت، بیان‌داشت: در این تقسیم نقش، بر وجود و ارتقاء فعالیت بخش خصوصی توانمند تمرکز شده است.
کشت فرامرزی
وی همچنین با اشاره به ظرفیت‌های کشت فرامرزی ایران در عراق، گفت: وزارتخانه‌های کشاورزی دو کشور در کنار وزارت صنعت، باید این موضوع را در قالب شورای اقتصادی دنبال کنند.
به گزارش ایرنا، ارزش کل صادرات ایران به عراق در ۹ ماهه امسال، ۲۰ میلیون تن به ارزش پنج میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش هفت درصدی وزنی را نشان می‌دهد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن