اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی

گرمای ۴۹ درجه در خوزستان/ تهران ۳ درجه خنک‌تر می‌شود

فارس

 فریبا گودرزی در گفت‌‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در تشریح آخرین وضعیت جوی استان‌های کشور اظهار داشت:‌ در سه روز آینده به ویژه در ساعات بعد‌ازظهر در جنوب سیستان و بلوچستان و بخش هایی از هرمزگان بارش پراکنده و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.
کارشناس پیش‌بینی سازمان هواشناسی ادامه داد: از روز آینده با نفوذ جریانات شمالی روی دریای خزر، در استان‌های گیلان، مازندران و دامنه‌های مرکزی البرز بارش‌های پراکنده خواهیم داشت، روزهای جمعه و شنبه در سواحل خزر و دامنه‌ها و ارتفاعات البرز، بارش پراکنده و کاهش نسبی دما پیش بینی می‌شود.
وی اضافه کرد: روزهای جمعه و شنبه در شمال آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل در ساعات بعد از ظهر، رشد ابر، همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد به صورت موقت پیش‌بینی می‌شود.
گودرزی افزود: در شرق کشور و زابل همچنان باد و گرد و خاک ادامه دارد و روز آینده سرعت وزش باد در زابل افزایش می‌یابد و روز جمعه نیز شاهد افزایش سرعت وزش باد در زابل خواهیم بود.
کارشناس پیش‌بینی سازمان هواشناسی بیان کرد: بعد از ظهر فردا و روز جمعه این وضعیت در جنوب سمنان، تهران، قم، استان مرکزی و شمال شرق اصفهان هم دور از انتظار نیست و در بعد‌از‌ظهر روزهای جمعه و شنبه، در مناطق مذکور باد و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.
وی درباره وضعیت جوی پایتخت، اظهار داشت: آسمان تهران در روز آینده صاف پیش‌بینی می‌شود، بیشینه دمای پایتخت فردا ۴۰ درجه و صبح فردا کمینه دمای تهران ۲۷ درجه‌ خواهد بود، همچنین از روز جمعه به بعد، دمای هوای تهران تا ۳ درجه خنک‌تر می‌شود.
گودرزی درباره خنک‌ترین و گرم‌ترین مراکز استان گفت: روز آینده اهواز با بیشینه دمای ۴۸ درجه بالای صفر، گرم‌ترین مرکز استان و‌‌ بندر ماهشهر،‌ شهداد، آغاجاری و امیدیه با بیشینه دمای ۴۹ درجه بالای صفر گرم‌ترینشهرهای کشور خواهد بود ‌
کارشناس پیش‌بینی سازمان هواشناسی افزود: فردا همچنین ‌شهرکرد با کمینه دمای ۱۰ درجه بالای صفر خنک‌ترینمرکز استان و الشتر با کمینه دمای ۱۰ درجه بالای صفر، خنک‌ترین ایستگاه بین شهرستان‌ها است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن