اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی

کاهش ٨٠ درصدی جابجایی مسافر در فرودگاه‌های کشور

منبع: ایرنا

«حمیدرضا سیدی» اعلام کرد: این در حالی است که فروردین ۹۸، حدود سه میلیون و ۸۰۰ هزار مسافر در فرودگاه های تحت مالکیت شرکت جابه جا شده بود.

معاون برنامه ریزی، نظارت و امور اقتصادی شرکت با تاکید بر اینکه کاهش جابجایی مسافر و انجام پروازها نتیجه شیوع بیماری کرونا بوده است، همچنین از کاهش ۷۰ درصدی در نشست و برخاست و کاهش ۷۹ درصدی ارسال و پذیرش بار در فرودگاه های تحت مالکیت شرکت خبر داد.
وی گفت: فرودگاه‌های تحت مالکیت این شرکت در فروردین ۹۹، با انجام ۹۲۴۹ فروند نشست و برخاست توانسته اند حدود ۷۵۳ هزار مسافر را به همراه حدود ۹ میلیون کیلوگرم بار و مرسولات پستی جابه جا کنند.  
وی افزود: در فروردین ۹۹، فرودگاه مهرآباد با ۳۵۷۳ فروند بیشترین نشست و برخاست را به خود اختصاص داده و با جابه‌جایی بیش از ۳۰۲ هزار مسافر پرترافیک‌ترین فرودگاه بوده است و فرودگاه مشهد با  ۸۵۷  فروند نشست و برخاست و اعزام و پذیرش بیش از ۹۰ هزار و ۵۰۰ مسافر، دومین فرودگاه پرترافیک کشور و فرودگاه اهواز  با ۷۹۵ فروند نشست و برخاست و اعزام و پذیرش حدود ۶۹ هزار مسافر در جایگاه سومین فرودگاه کشور قرار دارد.
سیدی در خصوص ارسال و پذیرش بار در فرودگاه‌های کشور گفت: فرودگاهای امام خمینی(ره)، مهرآباد و مشهد به ترتیب رتبه های اول تا سوم را در جابجایی بار داشته اند.
وی با بیان اینکه سهم پروازهای داخلی از کل پروازهای فروردین ۹۹، نشست و برخاست ۸۸۵۵ فروند هواپیماست که طی آن حدود ۷۲۹ هزار مسافر جابجا شده اند، افزود: فرودگاه مهرآباد در این بخش در رتبه نخست قرار دارد و پس از آن فرودگاه مشهد با ۸۴۸ فروند نشست و برخاست حدود ۹۰ هزار نفر اعزام و پذیرش مسافر در جایگاه دوم و فرودگاه اهواز با ۷۹۵ فروند نشست و برخاست، اعزام و پذیرش حدود ۶۹ هزار مسافر در جایگاه سوم قرار دارد.
وی گفت: همچنین سهم پروازهای خارجی فروردین ۹۹، در فرودگاه‌های بین‌المللی تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها نیز، نشست و برخاست ۳۹۴ فروند هواپیما است که طی آن حدود حدود ۲۴ هزار مسافر اعزام و پذیرش و حدود سه میلیون کیلوگرم بار ارسال و پذیرش شده‌است.
به گفته سیدی، در این بخش فرودگاه‌های امام خمینی (ره)، شیراز و لارستان در رتبه های اول تا سوم قرار گرفتند.
وی افزود: پروازهای بین المللی فرودگاه های تحت مالکیت شرکت در فروردین ۹۹ نسبت به ماه مشابه سال گذشته در نشست و برخاست ۹۳ درصد، در اعزام و پذیرش مسافر ۹۷ درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست ۸۴ درصد کاهش داشته است.
به گفته سیدی، در فروردین ماه ۹۹ حداقل ۸۰ درصد نشست و برخاست کل پروازها به ترتیب در ۹ فرودگاه مهرآباد، مشهد، اهواز، شیراز، اصفهان، بندرعباس، تبریز، امام خمینی (ره) و عسلویه انجام شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن