کمپین نفس

پویش «نفس» فعالان اقتصادی بخش خصوصی برای عبور از بحران کرونا آغاز شد

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا به نقل از اتاق بازرگانی ایران،‌ این پویش که با حمایت و همراهی اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور و تشکل‌های بخش خصوصی آغاز به کار کرده، تلاش دارد برای هماهنگی فعالیت‌های بخش خصوصی در مقابله با همه‌گیری گیری ویروس  کووید-۱۹ اقدام کند.

طبق بیانیه منتشر شده از سوی پویش نفس، کارگروه‌های هفت‌گانه این پویش به صورت مجازی فعالیت خود را آغاز کرده‌اند و طی روزهای آینده گزارش تصمیم‌های آن‌ها منتشر خواهد شد.

پویش نفس از همه فعالان اقتصادی کشور اعم از بنگاه‌های کوچک و بزرگ بخش خصوصی و تشکل‌ها دعوت کرده به این پویش بپیوندند.

متن کامل بیانیه فعالان بخش خصوصی در مورد آغاز به کار پویش نفس به شرح زیر است:

هم قدم و هم نفس، برای ایران، برای زندگی

روزهای سختی است، برای همه ما ایرانیان؛ برای تک تک مردم ایران، برای فعالان اقتصادی، برای کسب و کارهای خرد و برای کل اقتصاد کشور. روزهایی که نفس هموطنان مان در جای جای کشور به شماره افتاده است. روزهایی که بنگاه‌های اقتصادی مان در بهت و سردرگمی غیرمنتظره ای به سر می‌برند و نه تنها نگران بقای شان هستند بلکه نمی دانند که چگونه از با ارزشترین دارایی‌های خود یعنی نیروی انسانی خود مراقبت کنند. ترس و نگرانی در گوشه و کنار شهرهای ما خانه گزیده است و کشور با بسته شدن مرزهایش در قرنطینه قرار گرفته است.

ما فعالان اقتصادی بخش خصوصی کشور با آگاهی از مسئولیت‌های اجتماعی و میهنی مان و باور به آنکه افزایش عمق و طول زمان این همه گیری آسیب‌های جدی به اقتصاد کشور و به کسب و کار همه فعالان اقتصادی خواهد زد، تلاشی را آغاز کرده ایم تا نقش خودمان را در مقابله با بحران ویروس کووید-۱۹ بازی کنیم؛ تلاشی برای کاستن از دردها و رنج ها.

نفس، پویش فعالان اقتصادی دغدغه مند بخش خصوصی برای عبور از بحران است که با حمایت و همراهی اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور و صدها تشکل بخش خصوصی آغاز به کار کرده است. این پویش اهداف زیر را به صورت هدفمند و منسجم دنبال می‌کند.

– هم اندیشی در انواع فعالیت‌هایی که بخش خصوصی می‌تواند در مقابله با همه‌گیری ویروس کووید-۱۹ انجام دهد

– تدوین و انتشار دستورالعمل‌های لازم برای بنگاه‌های اقتصادی در مبارزه با بیماری

– ساماندهی تشکل‌های بخش خصوصی در مقابله با بیماری و بسیج اعضای خود در این زمینه

– گردآوری کمک‌های مالی برای تأمین کمبودهای لوازم و تجهیزات کلیدی در مقابله با بیماری و تهیه اقلام مربوطه

– احصاء مشکلات بخش خصوصی، ناشی از این شرایط جدید در کشور و تلاش برای حل آنها با کمک اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کشور

– تلاش و همکاری برای باز نگه داشته شدن مرزها بر تجارت خارجی کشور و کمک به استقرار تمهیدات بهداشتی و پروتکل‌های قرنطینه در مبادی صادراتی

– طراحی و اجرای ابتکارات عملیاتی و نوآوری‌های راهبردی در مواجهه با بحران

کارگروه‌های هفت گانه این پویش فعالیت خود را در دو روز گذشته آغاز کرده و ضمن برگزاری همه جلسات کاری خود در فضای مجازی و بدون حتی یک دقیقه جلسه حضوری برای اهداف فوق برنامه ریزی نموده است که گزارش تصمیم گیری‌ها و دستاوردهای پویش متناسبا به اطلاع خواهد رسید.

با امید به اینکه با بهره گیری از توان کارآفرینان و مدیران کارآمد بخش خصوصی بتوانیم نقش موثری در این بحران جدی ایفا کنیم از همه شما فعالان اقتصادی کشور اعم از بنگاه‌های کوچک و بزرگ بخش خصوصی یا تشکل‌ها دعوت می‌کنیم به این پویش بپیوندید و همراه ما شوید تا هوای تازه را به سینه هایی که نفس در آنها حبس شده است بازگردانیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن