اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی

خانه‌دار شدن کارگران در شورای عالی کار کلید خورد

ایسنا

در این نشست موضوع نحوه توزیع کالاهای اساسی ارزان قیمت و حمایتهای غیرنقدی مطرح و قرار شد در جلسه آتی شورای عالی کار ضمن با دعوت از مسئولان مربوطه در خصوص تقویت سبد معیشت کارگران گفت‌وگو و راهکارهای مناسب پیش بینی شود.
به گفته نماینده کارگران در شورای عالی کار اصلی‌ترین محور گفت‌وگو در این جلسه  تامین مسکن ارزان برای کارگران بود که پیشنهادات خود را در این زمینه اعلام کردند.
حضور نماینده کارگران در جلسات بررسی مسکن
ناصر چمنی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به آنکه وزارت کار بدون دعوت از نمایندگان کارگری چندین جلسه در خصوص مسکن کارگران برگزار کرده بود نسبت به این مساله اعتراض کردیم که مقرر شد از این پس در جلساتی که با محوریت وزارت کار در خصوص مسکن برگزار می‌شود حتما نماینده کارگران هم حضور داشته باشد.
وی از ارسال پیشنهادات مسکنی نمایندگان کارگری به دبیرخانه شورای عالی کار خبر داد و گفت: قرار شد در جلسات آتی معاون امور اجتماعی وزارت کار در این زمینه گزارش دهد و نمایندگان کارگری هم ظرف دو هفته پیشنهادات خود را به دبیرخانه شورای عالی کار ارسال کنند.
پیشنهاد مسکن اجاره به شرط تملیک کارگران
نماینده کارگران در شورای عالی کار همچنین در خصوص مهمترین پیشنهاد کارگران برای خانه‌دار شدن کارگران، گفت: تاکنون طرح‌های زیادی از مسکن مهر تا مسکن امید برای خانه دار شدن کارگران مطرح شده است، ولی پیشنهاد ما مسکن اجاره به شرط تملیک است و تاکید داریم که در این زمینه قدرت خرید کارگران حتما باید مدنظر قرار گیرد.
به گزارش ایسنا، در آخرین جلسه شورای عالی کار که با حضور معاون روابط کار و معاونان وزارتخانه‌های صمت و اقتصادودارایی و نمایندگان گروه کارگری و کارفرمایی برگزار شد، راهکارهای ترمیم قدرت خرید کارگران، ‌ پیگیری آیین نامه تبصره یک ماده ۷ قانون کار، ‌ توزیع کالاهای اساسی ارزان و گزارش سامانه جامع روابط کار نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن