اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی

اتحادیه اروپا، قزاقستان،‌ترکیه و فیجی هم پرواز بوئینگ‌های ۷۳۷ مکس را ممنوع کردند

فارس

 کمیته هوانوردی قزاقستان اعلام کرد از امروز فعالیت بوئینگ‌های ۷۳۷ مکس را در این کشور به حالت تعلیق درمی‌آورد.
دلیل این مسئله دو مورد سقوط این هواپیماها طی ۵ ماه گذشته در اندونزی و اتیوپی اعلام شده است.
در بیانیه این کمیته آمده است که البته تنها یک فروند از این هواپیماها در قزاقستان به ثبت رسیده که توسط یک شرکت خصوصی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
به گزارش حریت،  وزارت حمل و نقل و زیرساخت ترکیه نیز طی بیانیه‌ای اعلام کرد به دلیل دو مورد سانحه مرگبار هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ طی ۵ ماه گذشته از امروز پرواز آنها در ترکیه ممنوع خواهد بود و این اقدام در راستای سیاست‌های پیشگیرانه اجرایی می‌شود.
در این بیانیه آمده است: فعالیت این نوع هواپیماها تا اطلاع ثانوی ممنوع خواهد بود.
شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاینز ۱۲ فروند از هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس را در اختیار دارد و به گفته بلال اکسی مدیرعامل این شرکت هواپیمایی از امروز تمام پروازهای بوئینگ‌ ۷۳۷ مکس متوقف خواهد بود.
به گزارش رویترز، مقامات سازمان هوانوردی فیجی هم امروز اعلام کردند که فعالیت دو فروند بوئینگ‌های ۷۳۷ مکس در این کشور را به صورت موقت متوقف کردند.
شرکت هواپیمایی فیجی و مقامات سازمان هوانوردی این کشور طی بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند در راستای توجه به نگرانی‌های عمومی و اجرای ضوابط فعالیت این دو فروند به صورت موقت زمین گیر شدند.
به گزارش تلام‌نیوز، آرژانتین و دیگر کشورهای آمریکای جنوبی هم در حال بررسی طرح بستن آسمان خود به روی بوئینگ‌های ۷۳۷ مکس هستند.
بر اساس بیانیه مقامات هوانوردی آرژانتین متوقف شدن پرواز هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ در اتحادیه اروپا، چین و هند در حال فشار آوردن به آمریکا برای اتخاذ سیاست مشابه است.
توماس اینسائوستی رئیس سازمان هوانوردی آرژانتین می‌گوید: این موضوعی است که ما درباره احتمال اجرای آن صحبت می‌کنیم اما هنوز قطعی نشده است.
وی ادامه داد: این موضوع از سوی مقامات هوانوردی منطقه‌ای مورد بررسی قرار گرفته و قرار است ما به صورت گروهی درباره آن تصمیم‌گیری کنیم.
دیگر کشورها نظیر هند، استرالیا، اندونزی، سنگاپور، مکزیک، ویتنام، آفریقای جنوبی، چین، کایمن، اتیوپی، مغولستان و مغرب هم پرواز بوئینگ های ۷۳۷ مکس را ممنوع کرده‌اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن