اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی

آغاز رسمی ادغام بانک‌های نظامی + شرایط فروش سهام

ایسنا

 
ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح در اسفندماه سال گذشته کلید خورد و در این میان عبدالناصر همتی، رئیس‌کل بانک مرکزی تاکید کرده بود که تا چهار ماه بانک‌ها به همان صورت قبل کار خود را انجام می‌دهند و پس از آن با فراهم شدن شرایط ادغام، تغییرات فیزیکی اعمال خواهد شد.
در همین راستا، نخستین گام پس از برگزاری مجامع عمومی این بانک‌ها، فروش سهام سهام‌داران این بانک‌ها بود که به گفته همتی، طبق توافقی که با سازمان بورس و اوراق بهادار شده است، این افراد می‌توانند سهام خود را در تاریخ مشخص با حداکثر قیمت اسمی یا قیمت زمان بسته شدن نماد (هر کدام که بالاتر باشد) بفروشند.
بر این اساس، این بانک‌ها در اطلاعیه‌هایی جداگانه اعلام کرده‌اند که فرآیند فروش سهام سهام‌داران بانک‌ها از ۱۸ فروردین ماه سال جاری آغاز می‌شود.
به این ترتیب با فروش این سهام، نخستین گام اجرایی ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح کلید خورده و پس از پایان مهلت مشخص شده، ادغام بانک‌ها انجام خواهد شد.
افرادی که علاقه‌مند به فروش سهام خود در این بازه زمانی نباشند، می‌توانند سهام خود را تا ارزش‌گذاری مجدد پس از ادغام نگه دارند.
بر اساس اطلاعیه این بانک‌ها و مؤسسه اعتباری، از روز یکشنبه (۱۸ فروردین سال جاری) به مدت ۳۰ روز کاری تا روز یکشنبه (۲۹ اردیبهشت سال جاری)، امکان استفاده از شرایط خرید سهام فراهم است. البته قیمت سهام قابل خرید برای چهار بانک و مؤسسه متفاوت است.
شرایط خرید سهام بانک‌ها
حکمت ایرانیان
قیمت خرید سهام برای سهام‌داران حقیقی هر سهم ۱,۰۰۰ ریال «معادل ارزش اسمی» است.
قیمت خرید سهام اشخاص حقوقی هر سهم ۷۸۸ ریال «معادل ارزش اسمی» است.
نوع سفارش از نظر اعتبار زمانی سفارش بدون محدودیت زمانی است که سهام فوق توسط شرکت توسعه فناوری و تجارت با کد معاملاتی شرک ۱۵۱۱۱ «به عنوان متولی تعیین شده از سوی نهادهای ناظر» خریداری می‌شود.
مهر اقتصاد
قیمت خرید سهام متعلق به سهام‌داران حقیقی به ارزش تابلو «در زمان توقف نماد» یا ارزش اسمی هر کدام بالاتر باشد، خواهد بود. همچنین برای قیمت خرید سهام اشخاص حقوقی غیروابسته به نیروهای مسلح به ارزش تابلو «در زمان توقف نماد» اقدام می‌شود.
بر این اساس، قرار است شرکت نگین ساحل رویال شرکت زیرمجموعه بانک مهر اقتصاد این سهام را خریداری کند.
بانک انصار
قیمت خرید سهام اشخاص، هر سهم ۲,۰۸۶ ریال است.
نوع سفارش از نظر اعتبار زمانی، سفارش بدون محدودیت زمانی است.
سهام فوق، توسط شرکت ایرانیان اطلس خریداری می‌شود.
بانک قوامین
قیمت خرید سهام اشخاص حقیقی هر سهم ۱,۰۰۰ ریال است.
قیمت خرید سهام اشخاص حقوقی غیروابسته به نیروهای مسلح به ارزش تابلو (در زمان توقف نماد) خواهد بود.
نوع سفارش از نظر اعتبار زمانی سفارش بدون محدودیت زمانی است.
سهام این بانک نیز، توسط شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی خط صبا خریداری می‌شود.
مؤسسه مالی کوثر
قیمت خرید سهام برای سهامداران حقیقی هر سهم ۱,۰۰۰ ریال است.
قیمت خرید سهام اشخاص حقوقی غیروابسته به نیروهای مسلح به ارزش تابلو «در زمان توقف نماد» خواهد بود.
نوع سفارش از نظر اعتبار زمانی سفارش بدون محدودیت زمانی است.
سهام فوق، توسط شرکت عصر تجارت اقتصاد (سهامی خاص) خریداری می‌شود.
به این ترتیب با پایان یافتن فروش سهام این بانک‌ها از سوی سهام‌داران و پایان مهلت فروش سهام یعنی ۲۹ اردیبهشت ماه سال جاری، ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه عملاً آغاز خواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن